Letní škola SÚRAO

15. - 19. 8. 2022

Téma: Projektové řešení hlubinného úložiště

Jak se připravuje hlubinné úložiště? Jak se vybírá vhodná lokalita pro jeho umístění? K čemu slouží inženýrské bariéry? Jak fungují úložiště, která už v České republice máme? A jaký je to pocit, když nad sebou máte 500 metrů horniny? To všechno (a ještě mnohem více) zjistíte, když se přihlásíte na 5. ročník Letní školy SÚRAO.

Účast na Letní škole je zdarma. Pro mimopražské účastníky zajistíme ubytování

Letní škola SÚRAO 2022 také přichází s jednou novinkou –  nabízíme exkluzivní PLACENOU STÁŽ na projektu HÚ. 

Stáž pro absolventa Letní školy

Jeden absolvent Letní školy 2022 dostane šanci se projektu hlubinného úložiště zúčastnit osobně. Studentům a absolventům posledních ročníků VŠ nabízíme exkluzivní PLACENOU STÁŽ na projektu HÚ. Tohle ještě nikdo v celé republice nedělal, máš tedy volné ruce a opravdu jedinečnou šanci si to zkusit “na ostro”

K dispozici budeš mít stálé místo v kanceláři v centru Prahy, podzemní laboratoř na Vysočině, výjezdy do terénu a angličtinu u nás využiješ na maximum, třeba při pravidelných setkáních s mezinárodními týmy.

Předmětem stáže bude participace na vedení projektů z oblasti technického řešení úložišť radioaktivních odpadů. Budeš úzce spolupracovat s dodavateli, zdokonalíš se v projektovém řízení, využiješ zkušenosti svých kolegů a především, budeš u zrodu úplně nového projektu. A když se Ti v SÚRAO bude líbit, můžeme si plácnout i na plný úvazek!

  • během adaptace budeš mít k ruce zkušeného Supervizora
  • máš možnost vymyslet a realizovat experimenty v podzemních laboratořích
  • budeš participovat na projektování jaderného zařízení
  • v týmu se na Tebe těší přátelští kolegové s celou řadou odborných zkušeností.
  • vysokoškolské vzdělání je “must have”, využiješ především vzdělání stavebního nebo jaderného směru (pozemní a průmyslové stavitelství, technologická zařízení staveb, urbanismus nebo příprava staveb výhodou)
  • angličtina na úrovni umožňující profesionální práci
  • k dispozici Ti bude celá plejáda kolegů i Tvůj vlastní supervizor, bez přiměřené dávky samostatnosti a zodpovědnosti to ale nepůjde…
  • a už jsme zmínili angličtinu?

Program přednášek

Chceš být u toho?

Chci se nezávazně přihlásit k účasti na Letní škole SÚRAO 2022 a potvrzuji, že jsem osoba starší 18 let, mám status studenta a beru na vědomí, že v případě těhotenství se nebudu moci z bezpečnostních důvodů zúčastnit exkurze v prostoru kontrolovaného pásma. Pro přihlášení pošlu do 31. května 2022 životopis a pár vět o tom, co mě na Letní škole zaujalo a proč tam nesmím chybět. 

Na koho se můžeš těšit?

Jak vypadaly minulé ročníky?

OMLOUVÁME SE čtenářům časopisu Tunel (č.1/2022) za chybně uvedený termín Letní školy 2022. 

Zůstaň s námi v kontaktu na našich sociálních sítích.