Nový web SÚRAO

Bezpečná řešení pro budoucí generace

26. března 2019

Vítejte na stránkách státní organizace SÚRAO.

Naše nové internetové stránky jsou určeny všem, kteří se zajímají o problematiku radioaktivních odpadů – veřejnosti, odborníkům i médiím. Nový web s modernějším designem přináší přehled o našich aktivitách, upozorňuje na aktuality a představuje komplexní a přehledné informace o činnosti SÚRAO. Jeho prostřednictvím nás také můžete jednoduše kontaktovat.

Správa úložišť radioaktivních odpadů je státní organizace zodpovědná za bezpečné ukládání radioaktivních odpadů v České republice.

Na stránkách najdete část věnovanou stávajícím úložištím, informace o jejich současnosti i historii, do některých z nich můžete vyrazit i na virtuální prohlídku, ale nechybějí i podrobné informace týkající se zásadního úkolu, který před SÚRAO leží – plánování výstavby hlubinného úložiště. V souvislosti s harmonogramem prací letošního roku zveřejňujeme nově i popisné studie (dlouhodobá bezpečnost, dopady na životní prostředí, studie umístitelnosti, atd.) všech zkoumaných lokalit.

Databázi zpráv najdete ZDE

Radioaktivní odpady vznikají i ve zdravotnictví, školství, průmyslu, zemědělství či výzkumu. Mohou to být např. vyřazené zářiče či kontaminované pracovní pomůcky. Stejně jako s jinými odpady je potřeba s nimi zodpovědně nakládat a bezpečně vyřešit konec jejich životního cyklu. A právě to je úkol Správy úložišť radioaktivních odpadů.

„Hledáme bezpečná řešení pro naše budoucí generace!“

Jan Prachař, ředitel

Přiřazené štítky