Konference SSFC 2020

Zveme vás na konferenci Bezpečný a udržitelný konec palivového cyklu (SSFC 2020)

21. února 2020

Dovolujeme si Vás tímto srdečně pozvat na konferenci Safe and Sustainable Fuel Cycle Back End 2020 (SSFC 2020), která proběhne v Praze ve dnech 18. a 19. 5. 2020.

Setkání je věnováno mezinárodním zkušenostem a znalostem z přípravy a realizace konce jaderného palivového cyklu. Své poznatky na něm budou prezentovat experti, kteří se tímto tématem intenzivně a dlouhodobě zabývají. Vystoupí nejen odborníci z členských států Evropské unie (například Česká republika, Finsko, Francie, Německo, Maďarsko, Slovensko, Slovinsko, Švýcarsko), ale také z Velké Británie, Spojených států amerických, Ruska či Japonska. Věříme, že sdílení informací v tak reprezentativním měřítku bude pro všechny přítomné přínosem a pomůže řešení této problematiky posunout kupředu.

Program konference bude mimo jiné zahrnovat tato témata:

  • Státní energetická koncepce, Národní akční plán jaderné energetiky, koncepce nakládání s radioaktivními odpady (RAO) a vyhořelým jaderným palivem (VJP) v České republice – stávající stav a vývoj v příštích letech;
  • Přístupy jednotlivých států střední a východní Evropy – programy výzkumu a vývoje systémů ukládání VJP a RAO; možnosti sdílení znalostí v rámci V-4+4;
  • Otevřená a transparentní komunikace směrem k veřejnosti a její zapojení v procesu vyhledávání vhodné lokality;
  • Evropské projekty;
  • Různé možnosti přístupu k nakládání s radioaktivními odpady a vyhořelým radioaktivním palivem mimo Evropskou unii.

Kompletní program konference SSFC 2020 naleznete na www.ssfc.cz , kde se zároveň můžete i registrovat k účasti. Účast na konferenci je bezplatná!

 

Přiřazené štítky